Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 I 2019

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 I 2019

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła. Jako członkowie Ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać słowa Bożego i posilać się chlebem życia. Niestety pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności, ciągle doświadczamy bólu i podziału, chociaż Pismo Święte jako księga chrześcijańska została nam dana dla nas wszystkich. Mówi ona o spotkaniu z Jezusem, co stanowi instrument naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z Nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania może doprowadzić do pełnego zjednoczenia. To jest nasza intencja po zakończeniu kolejnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

- W poniedziałek, 28 stycznia –  wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
- W czwartek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera; 
- W sobotę, 2 lutego – wspomnienie Ofiarowania Pańskiego. Ofiara do puszek jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, kiedy oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz pierwsza sobota miesiąca, kiedy oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek jest przeznaczona na diecezję.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.600,00zł + 35 euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

W środę spowiedź z racji pierwszego piątku od godz. 15.00. Szczególnie do spowiedzi zapraszam młodzież przystępującą do bierzmowania, świadków oraz ich rodziców. Chorych wyjątkowo będę odwiedzał w sobotę od godz. 8.30.

W przyszły piątek i niedzielę parafię nawiedzi Ks. Ordynariusz Biskup Roman Pindel. W piątek będzie w szkole, później odwiedzi chorego oraz rodzinę wielodzietną. O godzinie 14.00 odbędzie się spotkanie z radą parafialną a o godzinie 17.00 odbędzie się Msza Święta z bierzmowaniem.

W niedzielę na godzinę 9.00 zapraszam róże kobiet Starszą i Młodszą oraz zespół muzyczny.

Na godzinę 11.00 zapraszam rodziny naszej parafii: małżonków wraz z dziećmi, a także młodzież bierzmowaną z rodzicami i świadkami. Po Mszy Świętej będzie rozdanie krzyży. Również po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z naszymi ministrantami, lektorami, grupą misyjną oraz zespołem „Z pod Rachowca.”

Go to top