Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 13 I 2019

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 13 I 2019

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

W niedzielę po Uroczystości Objawienia Pańskiego świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest był także objawieniem Chrystusa. Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielonego przez Jana Chrzciciela Bóg przedstawił Jezusa jako świętego umiłowanego Syna, napełnionego Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W czwartek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata;
- W sobotę, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Od piątku 18 stycznia w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.

W tym tygodniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Na Msze Świętą zapraszam mieszkańców Wołowca, Stajaków, Węglarzy, Rastoki - lewa strona i Raju.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek jest przeznaczona na cele charytatywne.

Go to top