Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 30 XII 2018

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 30 XII 2018

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Mamy naszą polską tradycję świętowania Narodzenia Pańskiego w gronie swoich bliskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesna rodzina często musi stawiać czoła potężnym zagrożeniom. Dobrze zatem, abyśmy raz jeszcze spojrzeli na wspólnotę Jezusa, Maryi i Józefa, która też przeżywała trudne sytuacje. Święta Rodzina z Nazaretu niech będzie dla nas przykładem pokonywania przeciwności losu siłą wiary i zaufania Bogu. Ufając, że Bóg wspiera swoją  miłością i towarzyszy również naszym rodzinom, uwielbiajmy Pana Jezusa Chrystusa obecnego pośród nas w znakach świętej liturgii.

W poniedziałek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszam wszystkich parafian na mszę świętą i nabożeństwo przebłagalne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wychwalamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie;
- W środę, 2 stycznia – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 15.30. Na msze świętą na godzinę 17.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, 6 stycznia przypada  uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to dzień Pomocy Misjom. W tym dniu przypada 5 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Św. Mikołaja w Bielsku – Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA
- W sobotę (od godziny 9.00) Centrum 2
- W niedzielę (od godziny 13.00) Groń i Pydychy

Go to top