Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 XI 2018

Ogłoszenia parafialne - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 XI 2018

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXXI niedziela zwykła. Miłość jest centrum życia Jezusa głoszonego przez Niego orędzia. Jej istota nie oznacza egoistycznego zachowania, lecz musi być wyrazem odpowiedzialnego traktowania własnych obowiązków oraz cudzych zadań. Miłość wobec bliźniego nie może być niczym wymuszona, warunkowana i nie powinna być spełniana pod żadną presją. Kiedy ukochani przez Boga będziemy potrafili zaakceptować siebie i naszych bliźnich, wtedy zaczniemy wzrastać w miłości Bożej.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W piątek, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata;
- W sobotę, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę, 11 listopada obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

Go to top