Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 IX 2018

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVI niedziela zwykła. Z ewangelicznej wypowiedzi Jezusa – kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami bije wspaniałomyślność i zdrowo pojęta tolerancja. To pytanie o naszą relację względem czyniących dobro, którzy jednak inaczej okazują swoją pobożność i wiarę. Duch Boży wieje kędy chce i uzdalnia ludzi do czynienia dobra. Otwórzmy się na Jego działanie w świecie. Zauważmy dokonujące się dobro będące owocem Jego natchnień dokonywanych także przez innych ludzi.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

- W poniedziałek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. U nas nabożeństwo będzie  w czwartek i niedziele po Mszy  Świętej o godzinie 7.30, zaś w pozostałe dni o godzinie 16.30. Msza Święta wieczorna o godzinie 17.00. W tym tygodniu na różaniec zapraszam wszystkich parafian a w szczególności:

*w poniedziałek – klasy 1-3 szkoły podstawowej
*we wtorek – klasy 4-6 szkoły podstawowej
*w środę – klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz 3 klasę Gimnazjum
*w piątek – Mikowa, Rachowiec, Bór, Skalanka, Kaniówka, Gomółka;
*w sobotę – Stańcówkę.

-We wtorek, 2 października – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów
-W czwartek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;
-W piątek, 5 października  – wspomnienie Św. Faustyny kowalskiej, dziewicy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 15.00. Także w piątek po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odpędzie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą przystępującą do bierzmowania.

Go to top