Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 IX 2018

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXV niedziela zwykła. Zgromadzeni na Eucharystii celebrujemy misterium paschalne Syna Bożego. Swoim uniżeniem Pan stworzył ludzkości drogi do Boga. To jest dla nas - podobnie, jak było dla pierwszych uczniów -  trudne do zrozumienia. Jeżeli stał się sługą każdego człowieka dając nam w ten sposób przykład do naśladowania w codzienności, to gotowość do służby bliźniemu jest naszym chrześcijańskim powołaniem.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

- W poniedziałek, 24 września – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej. W parafii katedralnej obchód liturgiczny ma rangę uroczystości;
- W czwartek, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
- W piątek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
- W sobotę, 29 września – Święto Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała.

Wzeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.170zł + 20 euro na remont kościoła – Bóg zapłać. Teraz będziemy odnawiać ołtarz w starym kosciele przez firmę konserwatorską, a w późniejszym terminie organy.

Go to top