Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 IX 2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Miewamy czasem bardzo poważny problem komunikacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Z różnych powodów wielokrotnie nieznanych doświadczamy bezradności i milczenia w procesie prowadzonego dialogu. Umiejętność rozmowy jest konieczna do budowania relacji i wspólnoty. Pan Bóg kieruje do nas swoje słowo, uczy nas trudnej sztuki słuchania, ale i dawania odpowiedzi na docinające treści.

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

- W czwartek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- W piątek, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- W sobotę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu odbywa się coroczna pielgrzymka rodzin oraz Wspólnoty Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą niedzielę, 16 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Również w przyszłą niedzielę  Rada Parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

Go to top