Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 IX 2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Każda niedziela  jest – jak mówią Ojcowie Kościoła małą Wielkanocą. Dlatego jesteśmy zaproszeni na wspólne sprawowanie Eucharystii, by celebrować paschalną tajemnicę Chrystusa. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i obaw. Krocząc drogami codzienności z Nim doświadczamy płynącej radości poranka wielkanocnego.

W dniu dzisiejszym z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu ofiarą do puszek wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów. Również dziś rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

- We wtorek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;

- W czwartek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Tae-gon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- W piątek, 21 września – święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.