Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 IX 2018

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. Każda gra ma swoje reguły, a życie posiada obowiązujące zasady. Trzeba je znać i dokładnie przestrzegać. Jezus Chrystus pokazuje nam jak szczęśliwie może wyglądać życie zgodnie z Bożymi przykazaniami. Bóg będąc dawcą życia doskonale wie, co życiu służy. Troszczy się o to aby mogło się ono rozwijać ku radości i pomyślności człowieka. Zaufajmy miłosiernemu Ojcu. On sprawi, że będzie wzrastać w nas dobro i nasze życie potoczy się szczęśliwie według Jego zasad.

Dziś także coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora, prezbitera i męczennika.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła. W tym dniu rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie o godzinie 8.30;
- W piątek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera    i męczennika;
- W sobotę, 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.00. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie młodzieży z klasy VIII i III Gimnazjum, która ma przystąpić do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, 9 września rozpoczynamy Coroczny Tydzień Wychowania.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Go to top