Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 VIII 2018

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 VIII 2018

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkim na tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne powierzenie Matce Chrystusa. Maryja jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej i przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze od tego, że podczas modlitwy składa deklarację czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorna służbą wobec Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje Maryja trwa, modli się bezgranicznie, ufa, uważnie słucha i jest posłuszna Bogu, pozwala się Jemu prowadzić.

 

Dziękujemy za tegoroczne plony. Uroczystość w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w parafii Bystra Krakowska.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki;
- We wtorek, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
- W środę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.240zł, 20 euro oraz 500 koron czeskich na remont Kościoła – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 2 września odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Go to top