Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VIII 2018

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VIII 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XX niedziela zwykła. Wszyscy bez względu na to kim jesteśmy i jakie jest nasze zawodowe czy społeczne posłannictwo, jesteśmy zaproszeni przez Jezusa do spotkania z Nim w czasie celebracji liturgii. On nas gromadził, zjednoczył i przygotował dla nas dary stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego. Kieruje do nas słowa pełne otuchy, nadziei i radości. Jednocześnie ofiaruje się nam jako Pokarm dający życie wieczne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 20 sierpnia - wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
- We wtorek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża;
- W środę, 22 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła;
- W sobotę, 25 sierpnia – odbędzie się po raz dziesiąty spotkanie modlitewne wiernych z Republiki Czeskiej, Słowackiej i Polski. Początek o godzinie 9.30 w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku.

W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia przypada liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W parafii Bystra Krakowska  odbędą się dożynki diecezjalne.

Dzisiaj rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła. Również dzisiaj ofiar do puszek jest przeznaczona na Seminarium.

Go to top