Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VIII 2018

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VIII 2018

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa zaproszenia do pełnego uczestnictwa w Uczcie: Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Posiłek należy do zwyczajnych zadań codzienności. Jednak przyjmując w czasie Eucharystii Ciało i Krew Pańską otrzymujemy dar absolutnie wyjątkowy. Jezus Chrystus ofiaruje się ludzkości, wydaje się w nasze ręce. Obdarza nas swoim życiem i jest pośród nas obecny.

W poniedziałek, 13 sierpnia sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę;
- W  środę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu ofiara do puszek jest przeznaczona na Budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie;
- W piątek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.

W przyszłą niedziele rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

Go to top