Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 VII 2018

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 VII 2018

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Napomnienie Św. Pawła – znoście siebie nawzajem w miłości, jest adresowane do nas. W każdej wspólnocie jest wielość ludzkich charakterów, talentów i zdolności, sympatii i antypatii, konfliktów i sporów, rozmaitych punktów spojrzenia na temat drogi Kościoła wyznaczonej przez Chrystusa. Pomimo tych zauważalnych różnic istnieje jedno wspólne powołanie do wiary, jeden chrzest zanurzający nas w tajemnicy Syna Bożego. Jedność w wierze jest możliwa, gdy wszyscy okażą się gotowi podejść do siebie nawzajem z miłością i będą cierpliwie siebie znosić. Wskazanie Św. Pawła jest zatem wciąż aktualne i podyktowane troską o poprawne relacje między ludźmi.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji;
- W czwartek, 2 sierpnia przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać odwiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu;
- W sobotę, 4 sierpnia wspomnienie Jana Marii  Vianey’a, prezbitera.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.00.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

Go to top