Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 VII 2018

Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 VII 2018

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIII niedziela zwykła. Śmierć człowieka – zwłaszcza bliskiej osoby rodzi poczucie lęku i bezsilności. Wobec pojawiających się wówczas pytań natchniony Autor Księgi Mądrości podaje zaskakujące odpowiedzi w kwestii odpowiedzialności Stwórcy za stworzenie śmierci. Bóg wiele uczynił i nie cieszy się z zagłady żyjących. Swoja postawą Pan Jezus potwierdził słuszność tego zdania. Walczy On przecież ze słabością i śmiercią uzdrawiając chorych i wskrzeszając zmarłych. W pełni objawia się prawda, że ostatnie słowo nie należy do śmierci lecz do życia wiecznego.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 3 lipca -  Święto Świętego Tomasza, apostoła;
- W piątek, 6 lipca -  wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życia zakonnego i posługi misyjnej. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Go to top