Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 VI 2018

Ogłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 VI 2018

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XI niedziela zwykła. Wiosną i wczesnym latem z podziwem przyglądamy się przyrodzie budzącej się do życia, chociaż nie mamy na to żadnego wpływu. Niewidzialne siły działające w świecie roślinnym są znakiem Bożej troski o środowisko naturalne. Podobnie ma się rzecz z Boskim działaniem w ludzkim życiu. Bezustannie i w tajemniczy dla nas sposób Bóg dokonuje dzieła zbawienia. Jego królestwo wzrasta pośród nas, bo On jest Panem.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Również dzisiaj rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 20 czerwca – przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy;
- W czwartek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzaga, zakonnika;

Piątek 22 czerwca jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą dziękczynną. Spowiedź przed zakończeniem roku w środę od godziny 16.30.

W przyszłą niedzielę, 24 czerwca przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Go to top