Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 V 2018

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 V 2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Można to poznać i ocenić po tym jak Kościół stanowi przestrzeń działania Ducha Świętego i potrafi nieść Dobrą Nowinę ludziom wszystkich narodowości i języków. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalić w nich ogień swojej miłości.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W poniedziałek, 21 maja  – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka jest przeznaczona na dom Matki i Dziecka;
- W czwartek, 24 maja -  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to Dzień Modlitw o Kościół w Chinach;
- W sobotę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nareusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. O godzinie 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ks. Bp. Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteriatu – wśród nich jest nasz Jakub Musur. Polecamy ich naszej modlitwie.

We wtorek przypada 23 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Świętej.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.250,00zł plus 20 euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

Go to top