Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada V niedziela wielkiego postu. Poprzez znak zasłonięcia krzyży uświadamiamy sobie, iż oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmuje także właściwą dyspozycję serca gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od V niedzieli wielkiego postu zwyczaj zasłonięcia krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

 

W poniedziałek, 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, 25 marca przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Zapraszam parafian do pobłogosławienia gałązek palmowych o godzinie  11.00.

W tym dniu przypada 26 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za kościół partykularny.

Dzisiaj rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

Go to top