Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 23 XII 2018

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 23 XII 2018

IV NIEDZIELA ADWENTU

W nadchodzących dniach będziemy sobie życzyć radosnych, pełnych pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Wyraża się w tym nasza tęsknota za pokojem w nas samych, w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Odczuwamy przy tym, że własnymi słowami nie potrafimy zaprowadzić pokoju w sobie i w naszym otoczeniu. Mamy więc Boże orędzie niosące pocieszenie. W duchu adwentowego oczekiwania wychodzi naprzeciw ktoś, kto chce być z nami, kto działa w nas swoją mocą, i ktoś kto jest prawdziwym pokojem. Uwielbiajmy pośród nas obecnego Jezusa Chrystusa, znającego ludzkie tęsknoty, który obdarza świat pokojem i zbawieniem.

W poniedziałek, 24 grudnia przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pasterka o godzinie 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony  Życia.

- We wtorek, 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
- W środę, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;
- W czwartek, 27 grudnia – święto Św. Jana apostoła i ewangelisty;
- W piątek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków.

W przyszłą niedzielę, 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

W zeszła niedzielę rada parafialna zebrała 3.060zł + 45 euro oraz 700 Koron czeskich na remont kościoła – Bóg zapłać.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA
- W czwartek: (od godziny 9.00) Skalanka, Graniczne, Miodowiec, Kaniówka i Gomółka;
- W piątek (od godziny 9.00) Mikowa, Rachowiec, Bór;
- W sobotę (od godziny 9.00) Laliki, Kiczora, Czyrna, Kotłówka, Złamane i Piekło
- W poniedziałek 31.12 (od godziny 9.00) - Stańcówka