Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13 V 2018

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13 V 2018

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś przypada liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy moment, kiedy Chrystus przestał być widoczny dla ludzkich oczu i uczniowie byli świadkami wstępowania do chwały niebieskiej. On nie odszedł, jest z nami  wciąż obecny, aczkolwiek w inny sposób. Mamy Jego zapewnienie, że pozostanie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

- W poniedziałek, 14 maja – Święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne Święto Papieskiego Dnia Św. Piotra Apostoła;
- W środę, 16 maja – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W przyszłą niedzielę, 20 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ofiara do puszek jest przeznaczona na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

W sobotę o godzinie 9.00 spowiedź dla dzieci, które przystąpią w niedzielę do I Komunii Świętej oraz rodziców.

W dniu 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku ołtarze przygotowują:
I – Stańcówka – koło Państwa Kołosińskich;
II – Sól Kiczora, Kotłówka, Złamane, Piekło – koło Państwa Burych;
III – Wołowiec, Węglarze, Stajaki, Rastoka – koło Pani Jędrzkiewicz;
IV- Myto – przy Kaplicy Matki Bożej Saletyńskiej.