Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 29 IV 2018

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 29 IV 2018

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

W V niedzielę wielkanocną Jezus otwiera dla nas swoje ojcowskie ramiona, aby każdego przygarnąć do siebie. Chcemy uwielbiać Go za dar odkupienia. Czujemy się jak winne latorośle i chcemy czerpać moc, będąc mocno zjednoczeni ze Zmartwychwstałym.

W poniedziałek, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godz. 12.00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim Sanktuarium w czwartek 3 maja o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Mszą Świętą.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 1 maja wspomnienie dowolne Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętamy także o tych którzy tej pracy zostali pozbawieni. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe. U nas w kościele będą odprawiane w następującym porządku: w niedzielę i czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.30, w pozostałe dni po Mszy Świętej o godz. 18.00.
- W środę, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.
- W czwartek, 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte  w porządku niedzielnym 7.30, 9.00 i 11.00.
- W piątek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał od godz. 8.30, spowiedź po południu od godziny 16.00.

W przyszłą niedzielę, 6 maja składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

W piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie rady parafialnej, Koła Gospodyń i Straży.

Go to top