Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2018

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś VI niedziela zwykła. W każdej społeczności są ludzie, których traktuje się jak trędowatych, lekceważąco spycha się na margines życia. Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie zna leku przed kontaktem fizycznym, odczuwa sympatię, okazuje współczucie i przygarnia tych, z którymi ludzie nie chcą mieć nic do czynienia. Powołanie do życia chrześcijańskiego polega na tym, by naśladować przykład Jezusa i świadczyć o Bożym zbawieniu wszystkim ludziom.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 7.30 i 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą Róża Kobiet Starsza oraz Róża Kobiet Młodsza.

Od dziś do soboty będzie trwał 51 tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo.

W środę przypada Środa Popielcowa. W całym Kościele rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze Święte z posypaniem głowy popiołem o godzinie 7.30, 16.00 i 17.00.

W piątek o godzinie 16.30 Droga Krzyżowa, zaś Gorzkie Żale w I i IV niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.30. W II i V niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 natomiast w III i IV niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na dekorację ciemnicy i grobu Pańskiego.

W przyszłą niedzielę, 18 lutego ofiara do puszek przeznaczona jest na cele duszpasterstwa.

Go to top