Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 3 XII 2017

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 3 XII 2017

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś przypada I niedziela adwentu. Rozpoczynamy czas świętego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Wcielenia oraz radosnego wyglądania na moment paruzji. Niech świadomość naszego spotkania z Bogiem w liturgii przepełnia czas adwentowego oczekiwania.

Dziś ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

- W poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie dowolne Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin. Jest to zarazem dzień modlitw za bezrobotnych;
- W środę, 6 grudnia – wspomnienie dowolne Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego;
- W czwartek, 7 grudnia  - wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
- W piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę, 10 grudnia modlitwą oraz ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.