Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26 XI 2017

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26 XI 2017

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego pragniemy wspólnie wyznać, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć Królestwo Boże obejmujące wszystkie ludy i narody. Zaś konając na krzyżu, obejmując ramionami całą ludzkość, otrzymaliśmy zadatek uczestnictwa w królestwie prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Dziś można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie: Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

W czwartek, 30 listopada przypada święto Św. Andrzeja, apostoła.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.480zł + 35 euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 3 grudnia rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

Go to top