Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 X 2017

Ogłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 X 2017

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś ostatnia niedziela października. W kościołach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W środę, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Święte w porządku niedzielnym. Dodatkowa Msza Święta na cmentarzu po procesji. Procesję rozpoczniemy o godz. 12.30 i udamy się na stary cmentarz a następnie na nowy cmentarz.
- W czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu kapłani mogą odprawić trzy Msze Święte: jedną ofiarując według własnych intencji, drugą za wszystkich zmarłych a trzecią w intencjach Ojca Świętego. U nas Msze Święte będą o godzinie 7.30, 16.00 i 17.00.
- W sobotę, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę… i modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myślach za zmarłych spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Możliwość spowiedzi w poniedziałek i we wtorek od godziny 15.30

Przez cały listopad przed Mszą Świętą o godzinie 17.00 będą wypominki i koronka do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź po południu od godziny 15.30. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30.

W przyszłą niedzielę, 5 listopada ofiara do puszek jest przeznaczona na katedrę oraz na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się w Oświęcimiu Brzezińce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozu koncentracyjnego i gułagów. Początek o godzinie 14.00 przy Bramie Śmierci.

Go to top