Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 X 2017

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 X 2017

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swojemu synowi. Na tę ucztę jesteśmy zaproszeni, a jest to uczta zaślubin Chrystusa z Kościołem, który jest Jego oblubieńcem. Z otwartym umysłem i sercem przyjmujmy pokarm tej uczty: Słowo Boże oraz Najświętsze Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

- W poniedziałek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
- We wtorek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- W środę, 18 października – Święto Św. Łukasza, ewangelisty;
- W piątek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji;
- W sobotę, 21 października – wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

Za tydzień, 22 października przypada przedostatnia niedziela października, która w Kościele jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. Ofiara do puszek jest przeznaczona na misje.

W tym tygodniu na różaniec zapraszam wszystkich parafian a w szczególności:
- W piątek: Myto i Rastoka prawa strona;
- W sobotę: Groń i Pydychy