Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 IX 2017

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Jako wspólnota braci i sióstr w wierze gromadzimy się wokół Jezusa Chrystusa, który jest źródłem łaski, miłości i pokoju. W tej wspólnocie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Przepełnieni troską o dobro naszych braci i sióstr prośmy za tych, którzy pobłądzili i zeszli z drogi wiary na bezdroże zatracenia. Dla nich błagajmy Boga o łaskę powrotu na ścieżki Bożej obecności.

Rozpoczynamy dziś tydzień Wychowania. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II.

Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach będzie dziś miejscem sprawowania Mszy Świętej dziękczynnej za tegoroczne plony.

-W środę, 13 września -  wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
-W czwartek, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
-W piątek, 15 września –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. W tym dniu zapraszam rejon Rachowiec i Bór na wspólną modlitwę.
-W sobotę, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W sobotę, 16 września, odbędzie się coroczna pielgrzymka rodzin oraz Wspólnoty Domowego Kościoła naszej Diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą niedzielę, 17 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

Również w przyszłą niedzielę rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.