Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2017

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2017

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXI niedziela zwykła. Każda Msza Święta jest pamiątką i uobecnieniem wydarzeń zbawczych Jezusa Chrystusa. Dokonuje się to mocą Ducha Świętego przez posługę kapłańską. Tę rzeczywistą obecność Chrystusa ukrytą pod osłoną znaków liturgicznych możemy dostrzec jedynie w świetle wiary, otrzymanej jako dar Boga. Taki dar otrzymał przed Cezareą Filipową Szymon Piotr, który wyznał wiarę w Mesjasza Bożego.

LITURGICZNE OCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 28sierpnia - wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
- We wtorek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;
- W piątek, 1 września – wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.00

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.040zł + 500 koron czeskich i 20 euro – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 3 września ofiara do puszek będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się co roczna pielgrzymka do Cieszyna, ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Go to top