Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VII 2017

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VII 2017

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Każdy człowiek pragnie osiągnąć w swoim życiu pełnię szczęścia. Poszukuje czegoś, co nada sens jego istnieniu, dzięki czemu będzie mógł zaświadczyć, iż nie żałuje radosnych ale i zaznaczonych trudnościami chwil swego życia. Największym szczęściem jest przebywanie w obecności Boga. Chrystus gromadzi nas dziś na liturgii eucharystycznej, abyśmy doświadczyli daru Bożego spotkania i zasmakowali szczęścia.

- W poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prezbitera;
- We wtorek, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji;
- W piątek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya, prezbitera.

W środę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać odwiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę zaś czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na diecezję.