Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VII 2017

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VII 2017

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIV niedziela zwykła. W każdym człowieku jest pragnienie życia w świecie, który będzie pozbawiony bólu, zła, przemocy. Podejmujemy walkę o sprawiedliwość, wzajemny szacunek, zaprzestanie sporów i waśni. Pan Jezus odpowiadając na ludzkie oczekiwanie nie rozwiązuje problemów natury politycznej i społecznej, ale pragnie przemieniać ludzkie serca, zaprowadzając  w nich pokój. Gromadzimy się na liturgii eucharystycznej aby wielbić Boga za to, że mocą mieszkającego w nas Ducha przywraca do życia wszystko co uległo zniszczeniu na skutek grzechu.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy;
- W środę, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- W czwartek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerarda i Benedykta;
- W sobotę, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

Go to top