Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 28 V 2017

Ogłoszenia parafialne - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 28 V 2017

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy dzień, kiedy Pan Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny wśród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w Swoim słowie oraz podczas sprawowania Najświętszej Ofiary. Ma nam towarzyszyć świadomość, ze jest z nami obecny aż do skończenia świata.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 29 maja –wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
- We wtorek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji;
- W środę, 31 maja – Święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe, a w naszej parafii odbędzie się adoracja z racji odpustu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 – 18.00:
~od 16.00 Najświętszy Sakrament adorować będzie Róża Starsza kobiet;
~od 17.00 Róża Młodsza kobiet.
O godzinie 18.00 Msza Święta i nabożeństwo majowe.
- W czwartek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za dzieci z racji ich święta. Rozpoczynamy również nabożeństwa czerwcowe. W naszej parafii będą one w poniedziałek, wtorek, czwartek, niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.30, zaś w środę, piątek i sobotę po Mszy Świętej o godzinie 18.00;
- W sobotę, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W piątek od godziny 8.30 będę odwiedzał chorych. Spowiedź po południu od godziny 16.30.

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

Ofiara do puszek w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na diecezję.

Go to top